Jak się ubrać

Jak się ubrać do szkoły na sportowo i wyglądać dobrze? cz.2.

Dzisiaj dalsza część rozważań na temat tego, jak ubierać się do szkoły na sportowo i wyglądać naprawdę dobrze. W poprzedniej części, którą możesz znaleźć tutaj omawialiśmy, co założyć na górę, a co na dół – takiego sportowego stroju. Wzięliśmy pod uwagę także to, że w niektórych szkołach obowiązuje określony dress code, o którym nie można zapominać….

Jak się ubrać do szkoły na sportowo?

Dzisiaj zacznijmy od… makijażu!

Krok 3

No cóż. Powinnaś nosić minimalny makijaż. Jedynym makijażem, jaki należy mieć na sobie biorąc pod uwagę, że chodzisz do szkoły i że twój styl jest sportowy, będzie ten obejmujący:

  • balsam do ust,

  • beżowy cień do powiek (ew. z lekkim połyskiem)

  • tusz do rzęs

  • róż do policzków (ale tylko okazjonalnie)

Można również użyć w razie potrzeby korektora pod oczy i na wypryski skórne.

Krok 4

Co do twoich włosów – możesz zrobić z nimi właściwie co chcesz. Żeby jednak nie było nudno, pozostaw je rozpuszczone raz w tygodniu, a w inne dni zwiąż ją w kucyk, warkocze, nieuporządkowany kok lub zrób jakąkolwiek inną odmianę tych stylów. Ważne jest, by włosy były zawsze proste, miękkie, lśniące i gładkie. Użyj szamponu i odżywki keratynowej. Użyj również balsamu do prostowania. W miarę możliwości – dla look’u alla cheerleaderka możesz użyć wstążek do włosów. Najlepsze kolory: białe i czarne. Upewnij się, że raz w tygodniu stosujesz maskę na włosy.

Krok 5

Jeśli nosisz okulary, spróbuj postawić na soczewki kontaktowe. Jeśli nie możesz – znajdź stylową parę okularów. Jednak staraj się nosić okulary tylko w razie potrzeby (chyba że zamiast być sportową laską wolisz zostać nerdem).

Krok 6

Powinnaś mieć krystalicznie czystą skórę, która jest miękka, nawilżona i zdrowa. Przyłóż się do codziennej pielęgnacji skóry za pomocą mycia, złuszczania, tonizowania (opcjonalnie), stosowania kremu pod oczy (opcjonalne, zalecane) i nawilżenia. Zrób to dwa razy dziennie – codziennie. Zastosuj krem miejscowy na wypryski – jeśli je masz. Sportowe dziewczyny dbają o swój wygląd. Zadbaj o skórę, nawilżając ją codziennie.

Krok 7

Akcesoria powinny być minimalne, ale obecne. Możesz nosić parę małych kolczyków, takich jak wkrętki, małe zwisające lub małe kółeczka. Noś je codziennie, z wyjątkiem zajęć sportowych. Załóż naszyjnik od czasu do czasu. Powinien być w stylu funky lub może być do delikatny srebrny łańcuch z ogromnym lub małym wisiorkiem. Bransoletki mogą być różne np.:

  • bransoletki plecione,

  • bransoletki przyjaźni,

  • plastikowe bransoletki, itp.

Należy nosić co najmniej jedną z nich codziennie. Jeśli nie masz, możesz sobie nawet taką sama zrobić.

Krok 8

Poznaj swoje granice! Sportowe dziewczyny mogą nosić różowy kolor – a ta koszulka damska jest tego idealnym przykładem. W rzeczywistości nawet dobrze jest założyć coś różowego w każdym stroju. Sportowe dziewczyny powinny mieć w szafie mnóstwo jasnych i pastelowych kolorów, ale niewiele czarnych. One naprawdę rzadko korzystają z spódniczek. Ale za to dopasowane legginsy i szorty są ich ulubieńcami modowymi. Spodenki też są dobre do uprawiania sportu. Koszulki nie powinny być za luźne, ale nie powinny też być zbyt ciasne. Pamiętaj, aby nosić jasne lub pastelowe kolory – i będziesz wyglądać olśniewająco!

Share: