Jak się ubrać

Jak się ubrać na kulig?

Kulig to jedna z bardziej atrakcyjnych rozrywek, na jakie można pozwolić sobie w czasie zimy. Przejażdżka saniami ciągniętymi przez konie ma w sobie posmak nostalgii – wszak w ten właśnie sposób bawiono się przez wieki, czerpiąc z zimowej aury jak najprzyjemniejsze doznania.

Wybierając się na kulig nie wystarczy jednak myśleć z sentymentem o tej nastrojowej rozrywce – trzeba bardzo rozważnie podejść do kwestii, jak przygotować się na spotkanie z zimnym powietrzem i śniegiem, których podczas kuligu każdy uczestnik przejażdżki będzie miał pod dostatkiem.

Odpowiednie ubranie kluczem do dobrej zabawy

Dobierając garderobę na taką okazję trzeba brać pod uwagę, że ciało będzie przez cały czas narażone na działanie podmuchów mroźnego wiatru – który będzie z równą mocą smagał dosłownie wszystkie części ciała.

Polecane produkty w sklepie Asport

Nie należy wykluczać też scenariusza bliskiego spotkania ze śniegiem – choć przypadki wywrócenia się sań lub zgubienia nadaktywnego uczestnika przejażdżki są na szczęście rzadkością. Mądrze jest jednak pomyśleć o wszystkich realnych ewentualnościach, by w krytycznym momencie nie żałować braku należytego przygotowania. Co więc każdy uczestnik kuligu powinien mieć na sobie? Oto kluczowe części garderoby:

  • bielizna termoaktywna – beszwowy, idealnie dopasowujący się do absolutnie każdej sylwetki strój, okrywający szczelnie cały tułów i obie pary kończyn. Tego typu bielizna wykonana jest z materiału, który pozwala skórze oddychać i nie pozwala ciału ani zmarznąć, ani też się spocić (cała nagromadzona wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz). Bieliznę termoaktywną produkuje między innymi firma Viking, kierując swoją ofertę zarówno do dzieci, jak i dorosłych obojga płci.

  • ciepła, nieprzemakalna kurtka – i paniom, i panom można polecić specjalne kurtki narciarskie (od 4F lub marki Columbia), dostosowane do realiów związanych z mknięciem wśród mroźnej aury.

  • czapka – skutecznie otulająca zwłaszcza czoło (i zarazem zatoki) i uszy.

  • szalik – dbający o ciepło szyi.

  • rękawice – chroniące dłonie przed kontaktem z mrozem, lodem czy śniegiem.

Akcesoria zimowe, wymienione w ostatnich punktach, tworzą tak szeroką i barwną gamę propozycji, że każdy z pewnością znajdzie w ofercie licznych producentów modele, które spodobają mu się najbardziej i zarazem estetycznie dopełnią stylizacji.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *