Dla kobiet

Podstawowe elementy odzieży do tańca – wybierz odpowiednie dla siebie!

Taniec nowoczesny to wiele stylów ubierania i niekoniecznie musi chodzi o maksymalne dopasowanie do figury. Układy taneczne w stylu nowoczesnym często obejmują eleganckie ruchy, które są płynne i wymagają odpowiednich ubrań, takich jak sukienki lub specjalne spodnie, które pięknie prezentują się w tańcu.

Odzież do tańca współczesnego

Istnieje wiele rodzajów odzieży, które można włożyć na nowoczesną tancerkę. Więc przed zakupem nowoczesnego stroju do tańca należy wiedzieć, jakie elementy ubrania można nosić.

Górna część ubrania

Górna część ubrania do tańca powinna być wygodna do wykonywania różnych figur i wykonana z rozciągliwego materiału dla ułatwienia poruszania się. Mogą to być nawet szlafroki, sukienki i topy.

Body opinający ciało

Body to dobry strój do tańca, ponieważ pozwala podziwiać sylwetkę tancerza. Jest to jednoczęściowa odzież dopasowana do figury, która obejmuje tylko górną część tancerza, pozostawiając odkryte nogi. Body często noszone są samodzielnie lub pasują do legginsów i rajstop. Można je znaleźć w różnych stylach:

  • z długim rękawem

  • z krótkim rękawem

  • na ramiączkach

Chociaż najczęściej noszone są na balet, można nosić je też ze spódnicami do tańca współczesnego, aby lepiej pokazać płynne ruchy w tańcu.

Jest też szczególny rodzaj body, który zamiast pokryć tylko górną część ciała, rozciąga się również na nogi. Podobnie jak body, jest to strój do tańca napięty i elastyczny, zapewniając swobodę ruchu tancerzom. Kombinezony te są zazwyczaj noszone bez innych ubrań lub dodatków.

Polecane produkty w sklepie Asport

Spódniczki i sukienki

Współczesne tancerki nie mają uniformów, takich jak tancerze baletowi, więc w miarę możliwości można w normalnych warunkach nosić normalne spódniczki lub sukienki. Oczywiście nie nadaje się to do noszenia w klasach, chyba że za zgodą instruktora. Podczas noszenia bluz i sukienek tancerze często dodają specjalne warstwy bielizny aby przykryć intymne części ciała, jeśli ubrania zewnętrzne przypadkowo pokażą zbyt dużo ciała podczas tańca. W przypadku noszenia topów, tancerze często noszą:

  • spodenki damskie,

  • legginsy,

  • rajstopy.

Spodnie do tańca

Cześć dolna ubrania do tańca współczesnego może być czymkolwiek, co wiąże się z tematem tańca. Często obejmuje to legginsy, rajstopy, szorty i spódnice. Te trzy elementy są podobne, ponieważ są dopasowane, zapewniają dobrą wygodę i zakrywają nogi. Jedyną różnicą jest ich nieprzejrzystość, gdzie spodnie do tańca są najbardziej nieprzejrzyste, a następnie rajstop bardziej. Wszystkie trzy mogą być noszone do tańca współczesnego w zależności od preferencji tancerza.

Obuwie do tańca współczesnego

Chociaż czasem tancerze często tańczą boso, istnieją różne buty nadające się do tańca współczesnego. Obejmują one tradycyjne kapcie, buty jazzowe, stopki i skarpety pięciopalczaste. Takie obuwie to umożliwienie tancerzowi poruszania się swobodnie i możliwie najbardziej naturalnie, a jednocześnie chronią stopy przed naciskami skakania i biegania podczas tańca.

Współczesne stroje tańczące nie zawsze są w komplecie. Zamiast tego mogą składać się z kilku elementów odzieży. Ważnymi czynnikami do rozważenia przy zakupie odzieży do tańców jest komfort i łatwość poruszania się. Od tych, którzy uczęszczają na lekcje tańca współczesnego często wymaga się, aby nosili body, czapki lub szorty lub rajstopy. Często muszą też tańczyć boso.

Share: