Dla dzieci

Jak znaleźć idealnie dopasowany strój kąpielowy dla dziecka?

Kiedy szukasz stroju kąpielowego dla swojego dziecka – najważniejsze jest, aby zadbać o idealne dopasowanie. Uzbrojony w taśmę mierniczą i wykonując trochę badań, możesz znaleźć idealny strój kąpielowy dla swojego dziecka – niezależnie od ich wieku, rozmiaru czy preferencji. Pamiętaj jednak o poniższych poradach i sugestiach podczas zakupu kostiumu do kąpieli dla dziecka.

Stroje kąpielowe dla dzieci – najważniejsze jest dopasowanie!


Chociaż stroje kąpielowe muszą pasować jeszcze lepiej niż wszelka inna
odzież sportowa, nie chcesz, tak aby maluch kąpał się w zbyt ciasnym stroju. Strój kąpielowy dla dziewczynki czy chłopca, który jest zbyt ciasny może powodować podrażnienie i ogólny dyskomfort.

Stroje kąpielowe nie powinny być też zbyt luźne. Takie stroje mogą spaść, a także mogą ingerować w samą przyjemność pływania. Tkanina powinna być płaska, najlepiej bezszwowa i najlepiej gładka i przyjemna w kontakcie ze skórą. Jeśli interesują cię stroje kąpielowe dwuczęściowe dla dziewcząt, które są już w wieku nastoletnim zwróć jeszcze większą uwagę na ich dopasowanie, by młoda dama nie czuła się w żaden sposób skrępowana podczas korzystania z uroków basenu czy zabawy na plaży.

Udając się do sklepu stacjonarnego po strój kąpielowy podczas przymiarek pozwól, aby dziecko wykonało kilka ruchów symulujących pływanie – wtedy dopiero będzie można stwierdzić czy wybrany model w istocie jest wygodny. Ty sam jako rodzic spójrz na strój kąpielowy młodzieżowy ze wszystkich stron. Nie powinno się nic podwijać, wysuwać ani plątać – bez względu na to, w jakiej pozycji znajduje się dziecko.

Jak znaleźć odpowiedni rozmiar stroju kąpielowego?

Dziecięce stroje kąpielowe zazwyczaj są małe. W ofertach większości marek strojów kąpielowych należy jednak kupić jeden rozmiar większy od rozmiaru odzieży dziecka. Jeśli nadal nie wiesz na który rozmiar się zdecydować wiedz, że czasem łatwiej jest znaleźć odpowiedni rozmiar stroju kąpielowego dla Twojego dziecka pod względem wzrostu. W dobrych sklepach internetowych, takich jak Asport.pl zawsze przy produkcie znajduje się tabela rozmiarów, co znacznie ułatwi wybór tego najbardziej odpowiedniego. Oczywiście są to tylko ogólne wytyczne, ponieważ rozmiary różnią się w zależności od marki i stylu – ale zawsze możesz też liczyć na przyjemną i profesjonalną obsługę klienta. Jest to bardzo pomocne, szczególnie jeśli kupujesz stroje kąpielowe młodzieżowe online.

Stroje kąpielowe dla chłopców

Jeśli chodzi o stroje kąpielowe, zwykle łatwiej jest znaleźć odpowiedni rozmiar dla chłopców niż dla dziewcząt, ponieważ chłopcy zazwyczaj noszą tylko kąpielówki. Kiedy kupujesz takowe, wybierz parę ze sznurkiem, aby uniknąć zakłopotania związanego z zsunięciem się kostiumu. Dla młodych chłopców, którzy chcą pływać bardziej wskazane są krótkie aniżeli dłuższe slipki – gdyż te typu bokserki, choć są modne, nie sprzyjają pływaniu tak bardzo jak kąpielówki.

Wybierając strój kąpielowy dla dziecka – weź pod uwagę proporcje!

Oczywiście wysokość i waga nie są ostateczne, jeśli chodzi o rozmiar. Musisz wziąć pod uwagę proporcje swojego dziecka. Dwie dziewczynki tej samej wysokości mogą mieć inną długość tułowia, która zmienia się nawet o kilka centymetrów. Jeśli nie możesz znaleźć jednoczęściowego stroju kąpielowego dla dziewczynki, który pasuje właściwie, być może powinnaś rozważyć inny model. Dwuczęściowy strój kąpielowy jest zwykle dużo łatwiejszy w dopasowaniu.

Na szczęście, dzisiaj można z łatwością znaleźć szeroki asortyment strojów kąpielowych dla dzieci. Zatem, jeśli twoje dziecko potrzebuje nowego stroju kąpielowego, pamiętaj o tych wskazówkach, aby znaleźć doskonale dopasowany model!

Share: