Jak się ubrać

Jak się ubrać do szkoły na sportowo i wyglądać dobrze? cz.1.

Czy kiedykolwiek widziałaś w swojej szkole te wszystkie dziewczyny fajnie wyglądające w ładnych dżinsach, graficznych t-shirtach, kolorowych sneakersach i z włosami upiętymi w elegancki warkocz? Lub masz przyjaciół, które ubierają się „sportowo” i uprawiają sport, a mimo to wciąż udaje się im tworzyć te niesamowite zestawy ubrań?

Jakie sportowe ubranie do szkoły?

Spokojnie, dzisiaj dowiesz się jak wyglądać tak jak one, albo nawet lepiej – bez względu na to, jaki sport uprawiasz i czy w ogóle to robisz…

Krok 1

Spróbuj zacząć uprawiać jakiś sport (jeśli jeszcze nie masz ulubionego) – wszakże to jest jedną z podstawowych podstaw, aby stać się sportową laską! Oto niektóre sporty, które są popularne wśród dziewczyn:

 • taniec,

 • zumba,

 • tenis,

 • pływanie,

 • piłka ręczna,

 • siatkówka.

Musisz uprawiać co najmniej jedną z tych dyscyplin sportowych. Albo jakikolwiek inny sport, który Ci się podoba! Możesz nawet wejść w typowo „chłopięcy sport”, jeśli chcesz.

Polecane produkty w sklepie Asport

Krok 2

Ubranie!

W przypadku góry – można po prostu założyć koszulkę z logo marki sportowej, koszulkę graficzną, a nawet kolorową tunikę (należy pamiętać, że tunika nie powinna jednak być zbyt fantazyjna dla tego stylu). Innym pomysłem jest założenie koszulki z logo ulubionej drużyny sportowej. Naprawdę, każda koszulka będzie ok dopóki ma na sobie minimalne wzory i sportowy charakter.

Jeśli chodzi o dół stroju – jest w czym wybierać!

 • spodnie dresowe

 • krótkie spodenki

 • szorty

 • legginsy

 • dozwolone są też jeansy i spódnice jeansowe.

Jeśli chodzi o buty najlepiej sprawdzają się adidasy czy też trampki. Żadnych cekinów ani żadnych zdobień! Zawsze dobrze sprawdzają się czarne buty sportowe – czarne jest dobre, ponieważ pasuje do wszystkiego, ale oczywiście możesz też mieć inny model w swoim ulubionym kolorze. To mogą byś nawet tanie plastikowe klapki basenowe w dowolnym kolorze – jeśli w takich czujesz się dobrze.

Musisz nosić mundurek?

Jeśli masz szkolny „dress code”, upewnij się, że się do niego stosujesz, ale też zostaje w tym miejsce na podkreślenie swojego sportowego stylu. Na przykład, jeśli masz prawo nosić spodnie w kolorze khaki, granatowe bądź czarne – musisz nosić takie zgodnie z zasadami. Jeśli masz prawo nosić jeans, noś spodnie jeansowe, ale… spróbuj naciągnąć granice, np. zakładając spodnie które są nieco krótsze. W przypadku, gdy koszule które musisz założyć do szkoły muszą być pastelowe lub jasnoróżowe – stawiaj na takie koszulki polo lub koszulki szkolne. Ale jeśli musisz nosić konkretne kolory, spróbuj zmienić kolor tej koszulki tylko trochę, aby nieco się wyróżniać. Jeśli lubisz przekraczać granice, załóż koszulkę, która jest trochę mniejsza niż ta zwykle używana. Buty są zazwyczaj jakiekolwiek chcesz nosić. Zatem załóż tenisówki – ale nie z cekinami lub ozdóbkami.

Trzymaj się tych prostych zasad! Chcesz dowiedzieć się więcej? Już wkrótce więcej porad dla dziewczyn, które chcą ubierać się stylowo i sportowo zarazem!

Share: