Dla kobiet

Dowiedz się, co powinnaś ubrać na zumbę i dlaczego powinnaś nosić właśnie to!

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto wybrać swoje ubrania do zumby z jak największą starannością: chcesz być bezpieczna, chcesz czuć się swobodnie, poza tym… chcesz wyglądać elegancko i stylowo. W odróżnieniu od innych form fitness, część zabawy w Zumbie to właśnie ubrania!

Co ubrać na zumbę?

Buty, spodnie, biustonosze, legginsy zumba i bielizna, bluzki, odzież wierzchnia i niekończąca się ilość dodatków…. Od czego zacząć? Czytaj dalej, aby odkryć, co powinnaś nosić w klasie i dlaczego powinnaś nosić właśnie to!

Buty na zumbę

Buty fitness na zumbę to na pewno Twój numer jeden problem podczas inwestowania pieniędzy w sprzęt do ćwiczeń zumby (lub jakiegokolwiek ćwiczenia fitness) – ten wybór zawsze musi wiązać się z odpowiednim obuwiem. Będziesz chcieć buty, które wspierają łuk i kostki, ponieważ ćwiczenia Zumba wymagają skoków, a także przeskoków, skręcania i przesuwania się do przodu i do tyłu, jak również obok siebie. Wybór obuwia musi wspierać wszystkie te różne ruchy.

Buty do biegania nie są najlepszym wyborem, ponieważ pięta ma pomóc tylko w ruchach do przodu. Istnieje wiele lepszych wyborów. Tenisówki z profilem dolnej części pięty są lepszym wyborem, ponieważ są one przeznaczone do użytkowania ich na ruchy boczne, a także na ruch w przód i w tył. Ciekawym pomysłem jest też trenowanie zumby w butach do tańca, Są dobrym wyborem, zdecydowanie bezpieczniejszym i lepszym niż buty do biegania, ale można być nie do końca zadowolonym z braku wsparcia dla łuku stopy.

Pamiętaj jednak, że jeśli masz sporo uczęszczać na treningi Zumby to dobre obuwie to świetna inwestycja!

Kurtki z kategorii fitness zumba

To wierzchnia warstwa na górne ciało dla klas fitness. Nawet jeśli w studio jest zimno, kiedy wejdziesz tam po raz pierwszy – gwarantuję, że pocieszysz się po kilku pierwszych zajęciach. Najczęściej sprawdza się bluza z kapturem, którą nieuchronnie jest zrzucana po rozgrzewce. Ponieważ najprawdopodobniej można też nosić bluzę przez cały trening, bawełna lub materiał syntetyczny jest w porządku.

Koszulka na zumbę

Jeśli poruszasz się z intensywnością, będziesz wdzięczna za jakikolwiek chłód, który sprawia, że​ skóra może oddychać – weź to pod uwagę szukając odpowiedniej koszulki! Bawełna jest w porządku, ale tkanina syntetyczna wchłaniająca wilgoć jest jeszcze lepsza.

W sklepach można dostać koszulki, które są ładne i kolorowe. Minusem jest to, że większość z nich bawełniana. co oznacza, że mają tendencję do przechwytywania wilgoci. Warto też mieć biustonosz sportowy z materiału syntetycznego pod koszulką – trochę pomoże.

Spodnie na zumbę

Spodnie na zumbę są kolejną ważną kwestią. I tutaj potrzebna jest oddychająca tkanina. Dobrze sprawdzają się legginsy wykonane z tkaniny syntetycznej. Jedno jest pewne: producenci takiej odzieży fitness naprawdę starają się byśmy mieli w czym wybierać!

Share: