Podczas najchłodniejszej pory roku dobre okrycie całego ciała jest priorytetowym celem rozsądnego ubioru. Oczywiście czapki, jak wiele innych elementów garderoby, nie muszą prezentować jedynie walorów praktycznych – estetyka także jest często ich mocną stroną. Przeglądając dostępną na rynku ofertę nietrudno się jednak zorientować, że dokonanie wyboru spośród tak szerokiego wachlarza propozycji nie jest łatwe. Na szczęście jest kilka wytycznych, które mogą pomóc w dokonaniu odpowiednich zakupów.

Ciepłe i piękne czapki zimowe

Zwiedzając stacjonarne i wirtualne sklepy, już wczesną jesienią łatwo przekonać się, jak bogata jest kreatywność twórców nakryć głowy.Wybierając konkretne czapki zimowe, które mają zagościć w danej garderobie na stałe, warto mieć na względzie kilka aspektów:

  • styl – jedni będą czuć się idealnie w ozdobnych modelach udzierganych na drutach, inni będą woleć bardziej sportowe fasony uszatek. Kluczem do ułatwienia sobie zakupów jest odnalezienie własnego stylu, który pozwala czuć się najlepiej we własnej skórze.

  • proporcje – niezależnie od tego, jaki styl będzie prezentować dana czapka, wypada się upewnić, że będzie pasowała do postury danej osoby. Obszerna, futrzana czapa na pewno nie będzie prezentować się dobrze na kimś będącym „przy kości”, a z kolei mocno przylegający do głowy czepek nie doda urody komuś bardzo szczupłemu.

  • kształt twarzy – ten wyznacznik być może bardziej wezmą sobie do serca panie, jednak absolutnie każdy, przed kupieniem konkretnej czapki, powinien upewnić się, że w owym nakryciu głowy jego twarz prezentuje się dobrze.

  • upodobania estetyczne – choć styl danych modeli czapek w pewnym stopniu warunkuje ich wygląd, otwartą kwestią jest także ozdobność danego nakrycia głowy. Dla przykładu: tworzone z wełny czapki mogą prezentować zarówno klasyczną prostotę, za główną ozdobę uważając ścieg dziewiarski i jakość włóczki, jak również przedstawiać sobą dowód na niewyczerpaną kreatywność swojego projektanta – przejawiającą się na przykład w formie doszytych ornamentów.

Dodatkowym kryterium, które może wpływać na dokonywane wybory konsumenckie jest także moda – ale warto upewnić się, że dany trend nie wyrządzi danej osobie estetycznej lub zdrowotnej krzywdy.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *