Dla dzieciPorady

ABC stroju małego piłkarza – sprawdź, czy Twoje dziecko jest gotowe na trening!

Obserwując rozwój swojego dziecka, wciąż jesteś świadkiem jego kolejnych, małych i dużych sukcesów. To bardzo ważne, żeby wspierać małego człowieka przede wszystkim psychicznie, zachęcając go do podejmowania nowych wyzwań i dając dowody wiary w jego siły. Ale jako rodzic przygotowujesz swoje dziecko do kolejnych sukcesów także w ten sposób, że dostarczasz mu także wielu bardziej namacalnych narzędzi. Jeśli twoje dziecko oświadcza nagle, że chce spróbować swoich sił w byciu piłkarzem, powinieneś nie tylko zapewnić, że w nie wierzysz, ale też skompletować odpowiedni strój dla małego piłkarza.

Jak wygląda piłkarska wyprawka?

Oczywiście, strój piłkarza, od stroju każdego innego sportowca, odróżniają specjalne buty – ale specjalne obuwie należy kupować starszym dzieciom, których treningi stają się coraz bardziej profesjonalne. Dla małego piłkarza, który chce świetnie się bawić z rówieśnikami i poznawać podstawy tej gry zespołowej, można zdobyć normalne sportowe obuwie. Oczywiście buty piłkarskie, w których dziecko będzie dość długo biegać, którymi będzie cały czas kopać piłkę, muszą być dobrze dopasowane do stopy i wygodne. To bardzo ważne, bo właśnie od właściwych butów może zależeć cała przyjemność z gry, a nawet wyniki małego piłkarza. A nauka podań i strzałów nie będzie oczywiście dostatecznie bezpieczna, jeśli nie wyposaży się dziecka w odpowiednio:

  • wysokie skarpety
  • stosowne ochraniacze.

Wszystkie te akcesoria powinny być jednocześnie elastyczne, żeby nie uwierać i nie tamować przepływu krwi.

Do kompletu brakuje już tylko spodenek i koszulki. W przypadku tych elementów garderoby kluczowe jest to, by były wygodne, lekkie i przewiewne. Nie powinny być zbyt ciasne, ani zanadto luźne, bo w każdym z tych przypadków ciało nie będzie czuło się wystarczająco swobodnie.

Warto zwrócić uwagę na jakość ubrania, na przykład to, z jakiego materiału zostało ono stworzone – bo wpłynie to bezpośrednio na samopoczucie dziecka. Ubranie, które pozwala oddychać skórze i nie zatrzymuje potu przy ciele, to najlepszy wybór, gdy mowa o stroju dla każdego sportowca. Warto pamiętać, że choć estetyka jest istotnym aspektem podczas wybierania kompletu ubrań sportowych, równie ważne jest to, by strój sprawdzał się praktycznie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *